Int nej. #10785
Omförhandling
Volkswagen Grand California 600
Auktionens slut: tors, 2026-05-21 22:00
Tillgänglighet: omedelbart
Sista budet:
Dold
Reserverat pris:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Fordonsprofil
| Varumärke | Volkswagen |
| Kategori | Lådbil |
| Modell | Grand California 600 |
| Första registrering | 08/2020 |
| Körsträcka | 25.000 km |
| Chassi | VW |
| Motoreffekt i kW | 130 kW (177 PS) |
| Förskjutning i cm³ | 1968 cm³ |
| Växellåda | Automatisk |
| Bränsle | Diesel |
| Föroreningsklass | Euro 6d-TEMP |
| Miljömärke | 4 (grön) |
| Luftkonditionering | Luftkonditionering i hytten |
| Antal bältade sittplatser | 4 |
| Tillåten totalvikt i kg | 3.500 kg |
| Längd i mm | 6.000 mm |
| Bredd i mm | 2.040 mm |
| Höjd i mm | 3.000 mm |
| Fordonets identifikationsnummer | ***************** |
| Huvud uppsättning däck | Sommardäck |
| Huvuddäckens skick (bedömning) | bra |
| Andra uppsättningen däck | Vinterdäck |
| Den andra däckuppsättningens skick (bedömning) | bra |
Utrustning
| ABS | |
| Farthållare för avstånd | |
| Krockkudde för främre passagerare | |
| Krockkudde för föraren | |
| Passagerarens krockkudde kan stängas av | |
| Hill Start Assist | |
| Inbyggd dator | |
| Vridbart passagerarsäte | |
| Vridbart förarsäte | |
| Parkeringsstöd | Bakre, Kamera |
| Elektriska ytterbackspeglar | |
| Elektriska fönsterhissar fram | |
| ESP | |
| Assistent för helljus | |
| Handsfree-sats | |
| ISOFIX | |
| Lättmetallfälgar | |
| Ljussensor | |
| Varning för sömnighet | |
| Multifunktionsratt | |
| Navigationssystem | |
| Dimljus | |
| Nödbromsassistans | |
| Radio och ljud | Radio, Ljudanläggning, AUX-anslutning, USB-anslutning, Bluetooth, WLAN-hotspot, Apple CarPlay, Pekskärm |
| Övervakning av däcktryck | |
| Servostyrning | |
| Uppvärmning av säten | |
| Parkeringsvärmare | |
| Farthållare | |
| Centrallåsningssystem | Centrallås med radiofjärrkontroll |
Allmän beskrivning
Kända defekter
Steg gick lite bromsande - kontrollerat och rengjort av VW och befanns vara OK - så det fungerar :)
MinbiSkrapor på två ställen på den främre stötfångaren
Plats
Tyskland, Deggendorf
Postcode: 94469
Avstånd:
... km
Int nej. #10785
Omförhandling
Volkswagen Grand California 600
Auktionens slut: tors, 2026-05-21 22:00
Tillgänglighet: omedelbart
Sista budet:
Dold
Reserverat pris:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Har du några ytterligare frågor om fordonet?
Du har möjlighet att skicka ett meddelande till säljaren.