Int nej. #218898
Köptillfälle
Volkswagen California T4
Auktionen har löpt ut (ons, 2026-04-29 13:57)
Tillgänglighet: 28. Juli 2026
Reserverat pris:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Fordonsprofil
| Varumärke | Volkswagen |
| Kategori | Buss |
| Baureihe | California |
| Modell | T4 |
| Första registrering | 10/1996 |
| Körsträcka | 530.000 km |
| Chassi | VW |
| Motoreffekt i kW | 75 kW (102 PS) |
| Förskjutning i cm³ | 2461 cm³ |
| Växellåda | Kretslopp |
| Bränsle | Diesel |
| Luftkonditionering | Ingen luftkonditionering i hytten |
| Antal bältade sittplatser | 2 |
| Tillåten totalvikt i kg | 2.540 kg |
| Längd i mm | 5.107 mm |
| Huvud uppsättning däck | Däck för alla säsonger |
Utrustning
| Dragkrok | |
| Vridbart passagerarsäte | |
| Vridbart förarsäte | |
| Elektriska ytterbackspeglar | |
| Elektriska fönsterhissar fram |
Allmän beskrivning
Kända defekter
Centrallåset fungerar endast via förardörren.
Fönsterregulator till förardörren defekt.
Byte av motor vid 504000 km (nu 350000)
Skjutdörr ommålad efter rostborttagning
Plats
Tyskland, Tettnang
Postcode: 88069
Avstånd:
... km
Int nej. #218898
Köptillfälle
Volkswagen California T4
Auktionen har löpt ut (ons, 2026-04-29 13:57)
Tillgänglighet: 28. Juli 2026
Reserverat pris:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Har du några ytterligare frågor om fordonet?
Du har möjlighet att skicka ett meddelande till säljaren.