Int nej. #217743
Aktiv
Omedelbart köp möjligt
Phoenix A 7400 RSL
Laddar ...
(tors, 2026-04-30 10:30)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
(inkl. 19% moms.)
Pris vid lansering:
... €
(inkl. 19% moms.)
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Fordonsprofil
| Varumärke | Phoenix |
| Kategori | Alkoven |
| Modell | A 7400 RSL |
| Första registrering | 05/2015 |
| Körsträcka | 171.350 km |
| Chassi | Iveco |
| Motoreffekt i kW | 125 kW (170 PS) |
| Förskjutning i cm³ | 2998 cm³ |
| Växellåda | Automatisk |
| Bränsle | Diesel |
| Luftkonditionering | Luftkonditionering i hytten |
| Antal bältade sittplatser | 4 |
| Tillåten totalvikt i kg | 5.600 kg |
| Längd i mm | 7.850 mm |
Utrustning
| Dragkrok | |
| Parkeringsstöd | Kamera |
| Navigationssystem | |
| Uppvärmning av säten | |
| Farthållare |
Allmän beskrivning
Kända defekter
Väl underhållen husbil. Tidigare kollisionsskada vid manövrering.
De berörda påbyggnadsdelarna och sidokjolen har reparerats eller bytts ut på ett fackmannamässigt sätt.
Husbilen är i gott skick.
En ny besiktning rekommenderas före en långresa. Besiktningsintervallet har uppnåtts. När det gäller körsträcka skulle det bara vara aktuellt vid 213 000 km. Senaste service från IVECO var den 25.04.2023.
Rekommenderas:
- Byt däck, glödstift
- EDC-meddelandet tänds sporadiskt
Plats
Tyskland, Lindau
Postcode: 88131
Avstånd:
... km
Int nej. #217743
Aktiv
Omedelbart köp möjligt
Phoenix A 7400 RSL
Laddar ...
(tors, 2026-04-30 10:30)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
(inkl. 19% moms.)
Pris vid lansering:
... €
(inkl. 19% moms.)
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Har du några ytterligare frågor om fordonet?
Du har möjlighet att skicka ett meddelande till säljaren.