Int nej. #209050
Aktiv
Omedelbart köp möjligt
Knaus Sun Traveller
Laddar ...
(fre, 2026-04-03 15:42)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
Pris vid lansering:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Fordonsprofil
| Varumärke | Knaus |
| Kategori | Alkoven |
| Baureihe | Sun Traveller |
| Modell | Sun Traveller |
| Första registrering | 04/2001 |
| Körsträcka | 113.000 km |
| Chassi | Fiat |
| Motoreffekt i kW | 94 kW (128 PS) |
| Förskjutning i cm³ | 2800 cm³ |
| Växellåda | Kretslopp |
| Bränsle | Diesel |
| Luftkonditionering | Ingen luftkonditionering i hytten |
| Antal bältade sittplatser | 4 |
| Tillåten totalvikt i kg | 3.500 kg |
| Längd i mm | 5.680 mm |
| Huvud uppsättning däck | Däck för alla säsonger |
Utrustning
| Elektriska fönsterhissar fram |
Allmän beskrivning
Kända defekter
Flugskyddsdörr: defekt nät, markis: liten reva (lagades provisoriskt), gummitätning i takfönstret behöver bytas ut, gasbrännare på spisen fungerar - men inte längre fullt ut (delvis liten låga)
Plats
Tyskland, Dinkelscherben
Postcode: 86424
Avstånd:
... km
Int nej. #209050
Aktiv
Omedelbart köp möjligt
Knaus Sun Traveller
Laddar ...
(fre, 2026-04-03 15:42)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
Pris vid lansering:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Har du några ytterligare frågor om fordonet?
Du har möjlighet att skicka ett meddelande till säljaren.