Int nej. #201898
Aktiv
Knaus Sport Traveller 505D
Laddar ...
(tis, 2026-04-28 13:29)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
Reserverat pris:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Fordonsprofil
| Varumärke | Knaus |
| Kategori | Alkoven |
| Baureihe | Sport Traveller |
| Modell | 505D |
| Första registrering | 07/2006 |
| Körsträcka | 132.300 km |
| Chassi | Fiat |
| Motoreffekt i kW | 81 kW (110 PS) |
| Förskjutning i cm³ | 2286 cm³ |
| Växellåda | Kretslopp |
| Bränsle | Diesel |
| Luftkonditionering | Ingen luftkonditionering i hytten |
| Antal bältade sittplatser | 6 |
| Tillåten totalvikt i kg | 3.500 kg |
| Längd i mm | 5.400 mm |
| Huvud uppsättning däck | Däck för alla säsonger |
Utrustning
| Krockkudde för främre passagerare | |
| Parkeringsstöd | Bakre, Kamera |
| Elektriska fönsterhissar fram | |
| Radio och ljud | Radio |
Allmän beskrivning
Kända defekter
(Okänd) skada på främre vänstra alkoven reparerad av den tidigare ägaren i en specialverkstad
Normala tecken på åldersslitage (skrapmärken på markis och sidosektion uppe till höger)
Panelen på sidodörren/entrédörren till vardagsrummet lagad
Skada
Plats
Tyskland, Altusried
Postcode: 87452
Avstånd:
... km
Int nej. #201898
Aktiv
Knaus Sport Traveller 505D
Laddar ...
(tis, 2026-04-28 13:29)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
Reserverat pris:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Har du några ytterligare frågor om fordonet?
Du har möjlighet att skicka ett meddelande till säljaren.