Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
| Varumärke | Hymer |
| Kategori | Lådbil |
| Modell | Grand Canyon S |
| Första registrering | 01/2024 |
| Körsträcka | 4.591 km |
| Chassi | Mercedes |
| Motoreffekt i kW | 110 kW (150 PS) |
| Förskjutning i cm³ | 1950 cm³ |
| Växellåda | Automatisk |
| Bränsle | Diesel |
| Luftkonditionering | Luftkonditionering i hytten |
| Antal bältade sittplatser | 4 |
| Tillåten totalvikt i kg | 3.500 kg |
| Längd i mm | 5.932 mm |
| Huvud uppsättning däck | Sommardäck |
| Krockkudde för främre passagerare | |
| Inbyggd dator | |
| Vridbart passagerarsäte | |
| Vridbart förarsäte | |
| Parkeringsstöd | Kamera |
| Elektriska ytterbackspeglar | |
| Elektriska fönsterhissar fram | |
| ESP | |
| Handsfree-sats | |
| Lättmetallfälgar | |
| Ljussensor | |
| Multifunktionsratt | |
| Navigationssystem | |
| Farthållare | |
| Centrallåsningssystem | Centrallås med radiofjärrkontroll |
1. Ett mattmaterial i motorrummet skadades av ett djur - inga tekniska fel upptäcktes i detta sammanhang av Mercedes-verkstaden vid den senaste besiktningen. En matta placerades därefter under fordonet för att förhindra djur från att komma in i motorrummet - inga ytterligare incidenter har observerats sedan dess.
2. En takränna träffades på taket ovanför vänster bakdörr vid backning - en mindre skada reparerades helt, målades och ytterligare hålrumsskydd utfördes. Eftersom inga fler skador är synliga eller närvarande hänvisas till exteriörbilderna i bildavsnittet.
3. Fönstret i skjutdörren uppvisar mindre kondens på vissa ställen - endast synligt när man tittar inifrån och ut. På grund av den saknade kategorin har jag noterat "utan funktion" men alla funktioner i fönstret + plisségardin och flugnät är obegränsade.
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu