Int nej. #224175
Aktiv
Hobby 585MC AK
Laddar ...
(tors, 2026-05-14 15:49)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
Reserverat pris:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Fordonsprofil
| Varumärke | Hobby |
| Kategori | Alkoven |
| Modell | 585MC AK |
| Första registrering | 01/2004 |
| Körsträcka | 164.000 km |
| Chassi | Fiat |
| Motoreffekt i kW | 94 kW (128 PS) |
| Förskjutning i cm³ | 2800 cm³ |
| Växellåda | Kretslopp |
| Bränsle | Diesel |
| Luftkonditionering | Ingen luftkonditionering i hytten |
| Antal bältade sittplatser | 4 |
| Tillåten totalvikt i kg | 3.500 kg |
| Längd i mm | 5.890 mm |
Utrustning
| Dragkrok | |
| Parkeringsstöd | Kamera |
| Lättmetallfälgar | |
| Partikelfilter | |
| Radio och ljud | Radio/CD, AUX-anslutning, USB-anslutning, Bluetooth |
Allmän beskrivning
Kända defekter
MOT löpte ut i juni 2024, ett aktuellt gastest är inte heller tillgängligt
Jag är medveten om att svetsarbeten krävs vid ingången och på höger och vänster hjulhus. Gastryckregulatorn och tillhörande slangar måste bytas ut.
Inte TÜV-relevant: Det finns fina hårfina sprickor i duschkaret och toalettens bakre vägg har också en spricka (se bilder)
Skada
Plats
Tyskland, Rethwisch
Postcode: 23847
Avstånd:
... km
Int nej. #224175
Aktiv
Hobby 585MC AK
Laddar ...
(tors, 2026-05-14 15:49)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
Reserverat pris:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Har du några ytterligare frågor om fordonet?
Du har möjlighet att skicka ett meddelande till säljaren.