Int nej. #218043
Aktiv
Dethleffs XXL Globetrotter 9800
Laddar ...
(mån, 2026-04-27 09:23)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
Reserverat pris:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Fordonsprofil
| Varumärke | Dethleffs |
| Kategori | Alkoven |
| Modell | XXL Globetrotter 9800 |
| Första registrering | 09/2011 |
| Körsträcka | 142.800 km |
| Chassi | Iveco |
| Motoreffekt i kW | 125 kW (170 PS) |
| Förskjutning i cm³ | 2998 cm³ |
| Växellåda | Kretslopp |
| Bränsle | Diesel |
| Luftkonditionering | Luftkonditionering i hytten |
| Antal bältade sittplatser | 6 |
| Tillåten totalvikt i kg | 6.700 kg |
| Längd i mm | 8.898 mm |
| Huvud uppsättning däck | Sommardäck |
Utrustning
| Passagerarens krockkudde kan stängas av | |
| Inbyggd dator | |
| Parkeringsstöd | Kamera |
| Elektriska ytterbackspeglar | |
| Elektriska fönsterhissar fram | |
| Elektrisk sätesjustering | |
| ESP | |
| Handsfree-sats | |
| ISOFIX | |
| Navigationssystem | |
| Partikelfilter |
Allmän beskrivning
Kända defekter
Inga kända defekter som är värda att nämna
Plats
Tyskland, Maxdorf
Postcode: 67133
Avstånd:
... km
Int nej. #218043
Aktiv
Dethleffs XXL Globetrotter 9800
Laddar ...
(mån, 2026-04-27 09:23)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
Reserverat pris:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Har du några ytterligare frågor om fordonet?
Du har möjlighet att skicka ett meddelande till säljaren.