Int nej. #208195
Aktiv
Omedelbart köp möjligt
Dethleffs Globetrotter XXL A
Laddar ...
(tis, 2026-04-07 09:20)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
Pris vid lansering:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Fordonsprofil
| Varumärke | Dethleffs |
| Kategori | Alkoven |
| Modell | Globetrotter XXL A |
| Första registrering | 12/2017 |
| Körsträcka | 93.000 km |
| Chassi | Iveco |
| Motoreffekt i kW | 150 kW (204 PS) |
| Förskjutning i cm³ | 2998 cm³ |
| Växellåda | Automatisk |
| Bränsle | Diesel |
| Luftkonditionering | Luftkonditionering i hytten |
| Antal bältade sittplatser | 6 |
| Tillåten totalvikt i kg | 7.500 kg |
| Längd i mm | 8.990 mm |
| Huvud uppsättning däck | Däck för alla säsonger |
Utrustning
| Krockkudde för främre passagerare | |
| Larmsystem | |
| Dragkrok | |
| Passagerarens krockkudde kan stängas av | |
| Inbyggd dator | |
| Parkeringsstöd | Bakre, Kamera |
| Elektriska ytterbackspeglar | |
| Elektriska fönsterhissar fram | |
| ESP | |
| Handsfree-sats | |
| ISOFIX | |
| Stöd för ländryggen | |
| Multifunktionsratt | |
| Navigationssystem | |
| Partikelfilter | |
| Radio och ljud | Radio/CD, Ljudanläggning, AUX-anslutning, USB-anslutning, Bluetooth, WLAN-hotspot, Apple CarPlay, Pekskärm |
| Uppvärmning av säten | |
| Farthållare | |
| Centrallåsningssystem | Centrallås med radiofjärrkontroll |
Allmän beskrivning
Kända defekter
Inga kända defekter som är värda att nämna
Plats
Tyskland, Schwerin
Postcode: 19055
Avstånd:
... km
Int nej. #208195
Aktiv
Omedelbart köp möjligt
Dethleffs Globetrotter XXL A
Laddar ...
(tis, 2026-04-07 09:20)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
Pris vid lansering:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Har du några ytterligare frågor om fordonet?
Du har möjlighet att skicka ett meddelande till säljaren.