Int nej. #224854
Aktiv
Omedelbart köp möjligt
Dethleffs Fiat ducato 230
Laddar ...
(fre, 2026-05-15 09:33)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
Pris vid lansering:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Fordonsprofil
| Varumärke | Dethleffs |
| Kategori | Alkoven |
| Modell | Fiat ducato 230 |
| Första registrering | 03/1999 |
| Körsträcka | 198.157 km |
| Chassi | Fiat |
| Motoreffekt i kW | 90 kW (122 PS) |
| Förskjutning i cm³ | 2800 cm³ |
| Växellåda | Kretslopp |
| Bränsle | Diesel |
| Luftkonditionering | Ingen luftkonditionering i hytten |
| Antal bältade sittplatser | 4 |
| Tillåten totalvikt i kg | 3.500 kg |
| Längd i mm | 6.800 mm |
| Huvud uppsättning däck | Däck för alla säsonger |
Utrustning
| Dragkrok | |
| Partikelfilter |
Allmän beskrivning
Kända defekter
Tecken på slitage på grund av ålder och användning. Kända punkter: Trumatic C-värmare startar ibland först efter flera försök, toalettspolningsaktivering reagerar ibland opålitligt, liten rostfläck längst fram till höger om hjulhuset. Fordonet säljs privat.
Skada
Plats
Tyskland, Neufahrn bei Freising
Postcode: 85375
Avstånd:
... km
Int nej. #224854
Aktiv
Omedelbart köp möjligt
Dethleffs Fiat ducato 230
Laddar ...
(fre, 2026-05-15 09:33)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
Pris vid lansering:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Har du några ytterligare frågor om fordonet?
Du har möjlighet att skicka ett meddelande till säljaren.