Int nej. #207235
Aktiv
Dethleffs 5841
Laddar ...
(tors, 2026-04-02 13:15)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
Reserverat pris:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Fordonsprofil
| Varumärke | Dethleffs |
| Kategori | Alkoven |
| Modell | 5841 |
| Första registrering | 05/2004 |
| Körsträcka | 162.450 km |
| Chassi | Fiat |
| Motoreffekt i kW | 94 kW (128 PS) |
| Förskjutning i cm³ | 2800 cm³ |
| Växellåda | Kretslopp |
| Bränsle | Diesel |
| Luftkonditionering | Luftkonditionering i hytten |
| Antal bältade sittplatser | 6 |
| Tillåten totalvikt i kg | 3.500 kg |
| Längd i mm | 6.120 mm |
| Huvud uppsättning däck | Däck för alla säsonger |
Utrustning
| Dragkrok | |
| Parkeringsstöd | Kamera |
| Elektriska ytterbackspeglar | |
| Elektriska fönsterhissar fram | |
| Partikelfilter | |
| Radio och ljud | Radio/CD |
| Centrallåsningssystem | Centrallåsningssystem |
Allmän beskrivning
Kända defekter
Defekter som är kända för mig:
Bakåtriktad kamera defekt
SOG defekt
Svullnad på köksmöbel under listkant - fuktinträngning oklar
Underliggande bakre trähörn ruttet (förstärkt med plåt i verkstad)
TÜV-papper utfärdade felaktigt (måste detta begäras, papper antar felaktig viktklass 3,85 ton endast giltig i 1 år - men fordonet lossas till 3,5 ton - måste detta ändras?)
Första generationens antenn används inte
Liten buckla på framsidan av alkoven (träd träffat - inget hål)
Liten buckla på baksidan (träd påkört - inget hål)
Rullgardiner med tecken på användning
Motorn svettas, inte en droppe ännu
Skada
Plats
Tyskland, DÜLMEN
Postcode: 48249
Avstånd:
... km
Int nej. #207235
Aktiv
Dethleffs 5841
Laddar ...
(tors, 2026-04-02 13:15)
Tillgänglighet: omedelbart
Aktuellt pris:
... €
Reserverat pris:
... €
Kommissionen:
... €
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
Har du några ytterligare frågor om fordonet?
Du har möjlighet att skicka ett meddelande till säljaren.