Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu
| Varumärke | Bavaria |
| Kategori | Alkoven |
| Modell | A6 ED |
| Första registrering | 03/2002 |
| Körsträcka | 164.000 km |
| Chassi | Fiat |
| Motoreffekt i kW | 90 kW (122 PS) |
| Förskjutning i cm³ | 2800 cm³ |
| Växellåda | Kretslopp |
| Bränsle | Diesel |
| Luftkonditionering | Ingen luftkonditionering i hytten |
| Antal bältade sittplatser | 4 |
| Tillåten totalvikt i kg | 3.500 kg |
| Längd i mm | 5.990 mm |
| Huvud uppsättning däck | Sommardäck |
| Dragkrok | |
| Vridbart passagerarsäte | |
| Vridbart förarsäte | |
| Elektriska ytterbackspeglar | |
| Elektriska fönsterhissar fram | |
| Stöd för ländryggen | |
| Radio och ljud | Radio |
Överbyggnad: Frankia / Bayern, alkovfordon, typ A6ED
Bas: Fiat Ducato 244, motor 2,8 liter, 125 hk
GVW 3500 kg, TÜV 04 / 2028, gastest 10 / 2026
Byggnadsår 03 / 2004 (även 1: a registreringen)
Längd 5,99 meter, släpvagnskoppling
4 sovplatser, 2 i alkov, 2 i bakre delen tvärs över i våningssängar
4 säkerhetsbälten, tank 135 liter, total körsträcka ca 164000 km
Ingen TV, antenn, mottagare etc. finns tillgängliga och kan
kan överlämnas
Värmepanna defekt
senaste oljebyte inkl. oljefilter och luftfilter 04 / 2025
Kuggrem och vattenpump byttes 2021 vid Km 145000
Underkroppsskydd och konservering av ihåliga hjul 2017
Separat dusch och toalett, dusch användes som förråd
används som förråd och är utrustat med en klädstång
Stor dörr till förrådet på höger sida, mindre dörr på vänster sida (eftermonterad)
Förstärkta fjädrar fram och bak från Goldschmitt
Fordonet har säsongsbundna registreringsskyltar (04 - 10)
Sedd på vintern i torrhallen
Professionell handtvätt och konservering i april
2025 liten läcka ovanför karossdörren,
reparerades av ett specialiserat företag.
En luftmarkis för markisen ingår.
Leverans av fordonet från april 2026
Tidigare om ett lämpligt erbjudande görs.
Begärt pris: 16500,-- Euro
Köpet är för närvarande endast möjligt för professionella återförsäljare. Nu